FFSD-25-D-07.30-01-N is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 88
In Stock: 4
50 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.608' (185.42mm, 7.30")
FFSD-25-D-07.30-01-N
DigiKey Part Number
FFSD-25-D-07.30-01-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-25-D-07.30-01-N
Detailed Description
EDA/CAD Models
FFSD-25-D-07.30-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Manufacturer
Length
0.608' (185.42mm, 7.30")
Contact Finish Thickness
10.0µin (0.25µm)
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)