FFSD-25-D-07.87-01-N is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 64
50 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.656' (200.00mm, 7.87")
FFSD-25-D-07.87-01-N
DigiKey Part Number
FFSD-25-D-07.87-01-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-25-D-07.87-01-N
Detailed Description
EDA/CAD Models
FFSD-25-D-07.87-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Manufacturer
Length
0.656' (200.00mm, 7.87")
Contact Finish Thickness
10.0µin (0.25µm)
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)