SIT8008BC-13-18E-19.200000
DigiKey Part Number
1473-SIT8008BC-13-18E-19.200000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8008BC-13-18E-19.200000
Description
MEMS OSC XO 19.2000MHZ H/LV-CMOS
Customer Reference
Detailed Description
19.2 MHz XO (Standard) HCMOS, LVCMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
4.1mA
Supplier Device Package
4-PQFN (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
4mA