RK3236BKF
DigiKey Part Number
5214-RK3236BKF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RK3236BKF
Description
RACK STEEL 39.6X23.6X61.1 BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cold Roll Steel (CRS) Cabinet Rack Enclosed, Bottom, Front, Sides, Top 39.600" L x 23.600" W x 61.100" H (1005.84mm x 599.44mm x 1551.94mm) Black
Category
Dimensions - Panel
39.000" L x 22.800" W (990.60mm x 579.12mm)
Manufacturer
StarTech.com
Dimensions - Overall
39.600" L x 23.600" W x 61.100" H (1005.84mm x 599.44mm x 1551.94mm)