B32652A4334J189
DigiKey Part Number
495-6866-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-6866-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32652A4334J189
Description
CAP FILM 0.33UF 5% 400VDC RADIAL
Detailed Description
0.33 µF Film Capacitor 200V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial
EDA/CAD Models
B32652A4334J189 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max)
0.571" (14.50mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
200V
Voltage Rating - DC
400V