B32652A4334J189 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B32652A4334J189 |
Description | CAP FILM 0.33UF 5% 400VDC RADIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.33 µF Film Capacitor 200V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B32652A4334J189 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 100°C |
Mfr | Mounting Type Through Hole |
Series | Package / Case |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Size / Dimension 0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm) |
Part Status Active | Height - Seated (Max) 0.571" (14.50mm) |
Capacitance | Termination PC Pins |
Tolerance ±5% | Lead Spacing 0.591" (15.00mm) |
Voltage Rating - AC 200V | Applications Automotive; DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber |
Voltage Rating - DC 400V | Ratings AEC-Q200 |