B32933A3684K000 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 6,374
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
0.68 µF Film Capacitor 305V Polyester, Metallized Radial
B32933A3684K000
DigiKey Part Number
495-4360-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32933A3684K000
Description
CAP FILM 0.68UF 10% 305VAC RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32933A3684K000 Models
Size / Dimension
1.043" L x 0.413" W (26.50mm x 10.50mm)
Packaging
Bulk
Height - Seated (Max)
0.728" (18.50mm)
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Tolerance
±10%
Voltage Rating - AC
305V
Features
85C/85% Humidity
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C