B82422T1472K000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B82422T1472K000 |
Description | FIXED IND 4.7UH 220MA 1.5 OHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 9 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 220 mA 1.5Ohm Max 2-SMD, J-Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B82422T1472K000 Models |
Category | DC Resistance (DCR) 1.5Ohm Max |
Mfr | Q @ Freq 30 @ 7.96MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 50MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 7.96 MHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 2-SMD, J-Lead |
Tolerance ±10% | Supplier Device Package 1210 (3225 Metric) |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Shielding Unshielded | Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm) |