B82432T1102K000
DigiKey Part Number
495-1753-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-1753-1-ND - Cut Tape (CT)
495-1753-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82432T1102K000
Description
FIXED IND 1UH 1.3A 80 MOHM SMD
Detailed Description
1 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.3 A 80mOhm Max 2-SMD, J-Lead
EDA/CAD Models
B82432T1102K000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
80mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
10 @ 7.96MHz
Series
Frequency - Self Resonant
110MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
7.96 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)