CLF5030NIT-1R0N-D
DigiKey Part Number
445-174693-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174693-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174693-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLF5030NIT-1R0N-D
Description
FIXED IND 1UH 3.7A 24.7 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.7 A 24.7mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CLF5030NIT-1R0N-D Models
Category
Current - Saturation (Isat)
5A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
24.7mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.209" L x 0.197" W (5.30mm x 5.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)