55A1121-22-0/9-9
DigiKey Part Number
A132388-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A1121-22-0/9-9
Description
CABLE 2COND 22AWG WHITE SHLD 50'
Customer Reference
Detailed Description
2 Conductor Multi-Conductor Cable White 22 AWG Braid 50.00' (15.24m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.119" (3.02mm)
Mfr
Shield Type
Braid
Packaging
Spool
Length
50.00' (15.24m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Jacket Color
White
Cable Type
Voltage
600 V
Number of Conductors
2
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Wire Gauge
Jacket (Insulation) Thickness
0.0080" (0.203mm)