Image for SMA5J30CA-E3/61 is not available
SMA5J30CA-E3/61
DigiKey Part Number
112-SMA5J30CA-E3/61TR-ND - Tape & Reel (TR)
112-SMA5J30CA-E3/61CT-ND - Cut Tape (CT)
112-SMA5J30CA-E3/61DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMA5J30CA-E3/61
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48.4V Clamp 10.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
10.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
500W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V