SDB-15BMMA-SL7001
SDB-15BMMA-SL7001
SDB-15BMMA-SL7001
DigiKey Part Number
1754-1142-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDB-15BMMA-SL7001
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS SOLDER CUP
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Packaging
Bag
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Connector Style
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Grounding Indents, Shielded
Operating Temperature
-20°C ~ 105°C