CGRM4004-HF
DigiKey Part Number
641-1678-2-ND - Tape & Reel (TR)
641-1678-1-ND - Cut Tape (CT)
641-1678-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGRM4004-HF
Description
DIODE STANDARD 400V 1A MINI SMA
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 400 V 1A Surface Mount Mini SMA/SOD-123
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CGRM4004-HF Models
Category
Speed
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 400 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Vr, F
15pF @ 4V, 1MHz
Part Status
Active
Mounting Type
Technology
Package / Case
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
400 V