SMDJ26CA-HRAT7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 5,111
Datasheet
Direct
STMicroelectronics
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
YAGEO
YAGEO
42.1V Clamp 71.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMDJ26CA-HRAT7
DigiKey Part Number
SMDJ26CA-HRAT7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ26CA-HRAT7
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
42.1V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
71.3A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
26V
Voltage - Breakdown (Min)
28.9V