1248AS-H-4R7N=P3 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 1248AS-H-4R7N=P3 |
Description | FIXED IND 4.7UH 5.3A 22.8 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 5.3 A 22.8mOhm Max 2-SMD |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 1248AS-H-4R7N=P3 Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 6.2A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 22.8mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type Drum Core, Wirewound | Package / Case 2-SMD |
Material - Core | Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm) |
Inductance | Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm) |
Tolerance ±30% | Base Product Number |