MBJCQ31LBB7104KTPA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 1,750
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Würth Elektronik
YAGEO
YAGEO
Murata Electronics
0.1 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
MBJCQ31LBB7104KTPA01
DigiKey Part Number
587-MBJCQ31LBB7104KTPA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBJCQ31LBB7104KTPA01
Description
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MBJCQ31LBB7104KTPA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)